Aranżacja przedpokoju – czy to w ogóle ma znaczenie?

Urządzając mieszkanie, jedni robią to powierzchownie, inni przywiązują uwagę do najmniejszych szczegółów. Dlatego niektórzy dokładają wszelkich starań do tego, aby również w takim pomieszczeniu jak przedpokój, zadbać o stosowny wystrój i odpowiednią atmosferę. To też ma znaczenie. W końcu jest widoczny dla wszystkich, którzy pukają i dzwonią do drzwi.

 

Jak umeblować przedpokój?

Przedpokój to pomieszczenie, którego nie powinno się zagracać ani meblami, ani tym bardziej elementami dekoracyjnymi. Warto w tym pomieszczeniu umieścić pojemną szafę wnękową albo normalną, tak by nie zajmowała zbyt dużo miejsca, ale za to tworzyła idealne miejsce do przechowywania rozmaitych rzeczy, a przede wszystkim odzieży wierzchniej i butów.

Jeżeli w przedpokoju nie zmieści się duża szafa, warto wstawić, chociaż małą szafkę na buty. Nic tak nie zakłóca porządku w tym pomieszczeniu, jak właśnie porozrzucane buty, a każdy domownik ma przecież co najmniej kilka par. Nad szafką można umieścić duże lustro, aby móc przejrzeć się w nim przed wyjściem z domu.

W tym miejscu nie może zabraknąć wieszaka. Duży, solidny wieszak na kurtki dla domowników i gości.

 

A co na podłogę?

Warto, aby w tym pomieszczeniu podłoga była wykonana z płytek. Będzie można łatwo utrzymać ją w czystości. Wówczas nie zniszczy jej błoto, woda z ociekających butów czy nawet śnieg w okresie zimy. Przy samych drzwiach można położyć jakąś modną wycieraczkę na buty.

 

Jaki kolor ścian?

Ta kwestia jest już sprawą bardzo indywidualną. Jeżeli przedpokój jest ciasny i ciemny, najlepiej pomalować go na jasny kolor. Gdy jest przestronny i dobrze oświetlony, wybór może być zupełnie dowolny.

 

Dlaczego warto przywiązać uwagę do wystroju przedpokoju?

Przedpokój to jak już wiadomo, pomieszczenie, które jest widoczne wszystkim, którzy pukają do drzwi – zarówno gościom, jak i przypadkowym osobom. Warto, aby dobrze reprezentował dalszą część mieszkania. Z elementów dekoracyjnych, można wybrać do przedpokoju na przykład obraz albo jakieś ciekawe oświetlenie. Nie powinno się dekorować tego wnętrza kwiatami czy innymi akcesoriami, gdyż to w tym miejscu jest zbędne.

 

Kto urządzi przedpokój?

Urządzenie przedpokoju można zlecić fachowcom, ale tak naprawdę nie ma powodu. To pomieszczenie, z którym każdy sam poradzi sobie bez najmniejszego problemu. Tu nie trzeba ani skomplikowanych mebli, ani też szczególnych dodatków. Ważne jest tylko to, aby przedpokój był czysty, zadbany i przestronny. W osiągnięciu tego celu na pewno pomoże pojemna szafa.

Przedpokój jak już wiadomo jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu, poniekąd jest wizytówką mieszkania czy domu. Warto urządzić go z pomysłem, aby cieszyć się jego wyglądem i funkcjonalnością. Musi służyć wszystkim domownikom. Trzeba wobec tego odpowiednio zagospodarować jego, zwykle małą przestrzeń. To na szczęście nie jest takie trudne, jak może się wydawać. Także pozostaje tylko ustalić kilka szczegółów i zabrać się za realizacje tych planów. Urządzanie przedpokoju również wiąże się z niedużym wydatkiem.Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.