Folia w płynie, czyli cud techniki na miarę naszych czasów

Budując dom musimy pamiętać o wielu rzeczach. Odpowiednie zabezpieczenie wszelkich elementów przed wilgocią stanowi podstawę udanego remontu. Dlatego stosujemy różnego rodzaju folie i impregnaty które zapobiegają wnikaniu wody pod powłoki. Wykańczając kuchnię i łazienkę zdaje się to być szczególnie ważne, lecz często specyficzny układ pomieszczeń sprawia, że nie jesteśmy w stanie odpowiednio rozłożyć warstwy izolacyjnej. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi folia w płynie.

Czym tak naprawdę jest folia w płynie?
Jest to środek jednoskładnikowy, tworzony na bazie żywic syntetycznych. Ma za zadanie nie dopuścić wniknięcia wilgoci pod kafelki czy płytki. Innymi słowy jest to płynny roztwór, który po nałożeniu związuje i staje się niezwykle dokładną hydroizolacją.

Zastosowanie tego produktu jest niezwykle szerokie, praktycznie nie istnieją podłoża, na które nie można byłoby go nałożyć. Można pomalować nią zarówno beton, jak i tynki cementowe
i cementowo-wapienne lub też powierzchnie gipsowo-kartonowe. Jest elastyczna i doskonale przylega do powierzchni tworząc nieprzemakalną hydroizolację. Folia może także wzmocnić podłogę i zakryć drobne rysy konstrukcyjne.

Jak działa folia w płynie?

Jest to produkt wodoszczelny i elastyczny. Warto pamiętać, że kafelki i płytki same
w sobie i tak potrzebują izolacji i nie są wystarczające, aby nie martwić się o wilgoć. Co więcej, wniknięcie pary wodnej tworzy doskonałe warunki dla rozwoju grzybów, w wyniku czego płytki pękają lub tworzą się wybrzuszenia. Jest to także niekorzystne dla zdrowia. Dzięki użyciu folii w płynie zapobiegamy działaniom wilgoci, likwidujemy zagrożenie wystąpienia grzybów oraz uszczelniamy pomieszczenie. Dodatkowo folia jest niezwykle prosta w aplikacji. Dzięki temu nadaje się do różnych, czasem trudno dostępnych miejsc w każdym pomieszczeniu. Jej unikalne właściwości pomogą zabezpieczyć właściwie najbardziej narażone na wilgoć pomieszczenia naszego domu.

Jak stosować folię w płynie?
Folia jest łatwa w użyciu. Przede wszystkim musimy jednak przygotować odpowiednio podłoże. Powinno być ono odkurzone, pozbawione pyłów. Musimy także zadbać o to, aby było równe, gdyż w przeciwnym razie folia nie rozłoży się równomiernie i zwiąże w sposób niewystarczający. Warto również zadbać o czystość, aby podłoża nie pokrywały inne substancje. Nałożenie folii zwykle odbywa się za pomocą wałka malarskiego lub dużego pędzla. Aby uzyskać pełnię właściwości folii, należy nakładać dwie warstwy. Czas schnięcia jednej warstwy różni się w zależności od warunków i producenta. Waha się on jednak od 4 do 8 godzin. Warto pamiętać, aby druga warstwa była nakładana odwrotnie do pierwszej, czyli prostopadle, aby dodatkowo wzmocnić wiązanie i nie pokrywać tych samych smug.

Folia w płynie to wyjątkowy wynalazek, który ułatwia ludziom hydroizolację
w pomieszczeniach specjalnie na wilgoć narażonych. Jest łatwa w aplikacji i skutecznie współdziała z praktycznie każdym podłożem. Należy pamiętać o szczegółowych zasadach jej nakładania, a możemy być pewni, że kafelki w łazience posłużą nam przez długie lata.



Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.