Pranie tapicerki samochodowej – dlaczego warto zlecić?

Pranie tapicerki to niezwykle ważna czynność, tak samo, jak systematyczne odkurzanie czy też mycie podłóg. Czynność ta jest koniecznością, jednak sprawia ona wielu osobom pewne problemy. Jakimi środkami czyścić meble tapicerowane i jak powinien wyglądać ten proces?

Pranie tapicerki- po jaki środek sięgnąć?

Aby pranie tapicerki meblowej Warszawa okazało się skuteczne i nie wyrządziło szkody powierzchni, należy ostrożnie wybrać odpowiedni preparat. Polecane są zwłaszcza produkty stworzone specjalnie z myślą o danych rodzajach obić tapicerskich. Do mycia sprawdzi się między innymi delikatna pianka, która nie wymaga silnego szorowania, które mogłoby uszkodzić obicie sofy czy krzesła. Co ważne, przed rozpoczęciem czyszczenia powierzchni, należy wykonać próbę na małym jej fragmencie. Pozwoli ona sprawdzić, jak dany materiał reaguje na zastosowany środek. Po takiej próbie można już przystąpić do całego procesu. Podczas wyboru chemii, należy zrezygnować ze zbyt silnie działających produktów i zawsze stosować się do zaleceń producenta.

Czyszczenie tapicerki meblowej- domowe sposoby

Do prania tapicerki można też użyć pewnych produktów, które znajdziemy w niemal każdej kuchni. Można więc zrezygnować z chemii, która jak wiadomo może powodować podrażnienia skórne i alergie. Alternatywą dla niej są takie produkty jak kwasem cytrynowy, mąka ziemniaczana, soda oczyszczona czy amoniak. W czyszczeniu zabrudzeń środki te okazują się dosyć skuteczne, chociaż wiele zależy od rodzaju zanieczyszczenia. Jeżeli kanapa ma liczne, tłuste plamy, wówczas mogą one okazać się niewystarczające. Wtedy najlepiej skorzystać z usług profesjonalistów.

W jaki sposób prać meble tapicerowane?

Po wybraniu środka powierzchnię obicia myjemy okrężnymi i długimi ruchami. Oczywiście, przed przystąpieniem do prania, należy dokładnie odkurzyć mebel. Co ważne, materiału nie powinno się zbytnio zmoczyć. W przypadku obić welurowych polecana jest mieszanka wody i amoniaku. Myjemy mebel pocierając tkaninę zgodnie z kierunkiem ułożenia włosa, po czym przeczesujemy miękką szczoteczką. Następnie pozostawiamy do wysuszenia. Co ważne, do mycia używamy zawsze miękkich ściereczek. Nie używajmy też zbyt dużej ilości specyfiku, gdyż mogłoby to doprowadzić do efektu sztywności tapicerki.

Pranie tapicerki- o czym należy pamiętać?

Samodzielne pranie sofy, kanapy, fotela czy krzeseł jest świetnym sposobem na odświeżenie materiału. Taka czynność pozbędzie się zabrudzeń czy plam, należy jednak pamiętać o pewnych zasadach.

  • przed praniem dokładnie odkurzamy mebel,
  • plamy czyścimy zawsze od brzegów do środka,
  • stosujemy się do zaleceń producenta preparatu chemicznego,
  • przeprowadzamy przed czyszczeniem próbę,
  • przed rozpoczęciem tego zabiegu sprawdzamy, czy dany mebel może być czyszczony na mokro. 

Przestrzeganie powyższych zasad uchroni nas przed nieumyślnym zniszczeniem powierzchni.Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.